8. ročník LVHF ovládnou mladí talenti!

Vážení přátelé a hosté Lednicko-valtického hudebního festivalu,

uplynul další ročník, jehož hlavním znakem pro nás byly balkánské inspirace a minulost moravských Charvátů. Jejich hudba, jejich temperament a jejich příběhy promlouvaly k nám posluchačům skrze koncerty 7. ročníku festivalu.

Právě prostřednictvím minulosti a historie, která se dotkla i mé osoby a mých chorvatských kořenů, jsem si uvědomil, že vše někde začíná. Abychom mohli objevit něco nového a nádherného, musíme k tomu mít příležitost. Proto jsem se rozhodl věnovat 8. ročník festivalu novým začátkům v podání mladých hudebních talentů do 25 let – domácím i zahraničním rising stars, které už nyní na koncertních pódiích a uznávaných soutěžích dokazují, že je čeká skvělá umělecká budoucnost!

Na začátku je vždy potřeba podpora druhých. Ujištění, že vás někdo vidí, vnímá vaše schopnosti a potenciál. Samozřejmostí je nutnost zdokonalování se. Člověk by si i řekl, že už toho za svůj život viděl a zažil mnoho, pak ale pozná mladé hudebníky a jen žasne, čeho jsou schopní a co už mají ve svém mladém věku za sebou. Rád bych jejich nadšení pro hudbu a talent představil i posluchačům na jihu Moravy.

 

Kromě českých hudebníků vystoupí i muzikanti ze Spojených států amerických, Norska nebo Ukrajiny. Sekundovat jim budou slavné hudební soubory a orchestry. Svou premiéru odehraje na festivalu i Filharmonie Brno. Především to ale celé bude o mládí a podpoře těch, kteří jsou teprve na začátku své hvězdné hudební kariéry.

 

Posluchačům zprostředkujeme nejen skvělé hudební zážitky, ale představíme i nová koncertní místa – torzo Katzelsdorfského zámečku, Vinařství Obelisk a sál Bohuslava Martinů v Lichtenštejnském paláci v Praze na Malé Straně.

Přijměte proto naše pozvání a s předstihem si zarezervujte vstup na jednotlivé koncerty i tematické přednášky dle Vašeho zájmu. Bude nám potěšením, pokud k nám zavítáte a strávíte společně s námi příjemné chvíle na místech s geniem loci, ve společnosti špičkových interpretů a hudby, která vás chytí za srdce.

S pozdravem a přáním poklidných dní,

ředitel festivalu Jiří Partyka a tým LVHF

 

PROGRAM 2023 

Program a vstupenky

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Nová koncertní místa 

 

Dnes již zaběhnutá tradice velí, že s novým ročníkem přichází také nové koncertní prostory. Nejinak je tomu i letos, kdy návštěvníkům festivalu představíme dokonce tři nové objekty!

Festival rozšíří svou stopu do další památky spojené s rodem Lichtenštejnů – koncert nejnadějnějších současných studentů Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění si zájemci poslechnou v prostorách Lichtenštejnského paláce v Praze na Malé Straně, kde Akademie sídlí.

Druhým místem zůstaneme na území jižní Moravy a vydáme se kousek za Valtice, směrem do Rakouska. V blízkosti hranic leží torzo Katzelsdorfského zámečku, který byl v době pandemie vykopán místními nadšenci. Nyní má tento lovecký zámeček, zbudovaný za polního maršála Jana I. Josefa z Lichtenštejna (hlavou rodu 1805–1836), status kulturní památky a spolek usilující o jeho obnovu má podporu místních obyvatel a podnikatelů.

Tím třetím prostorem je architektonicky unikátní objekt Vinařství Obelisk, které svou strategickou polohou nad Valticemi nabízí dechberoucí výhled do dalekého okolí.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

Vstupenky na LVHF 2023

můžete zakoupit či rezervovat od středy 15. března od 10:00

……………………………………………………………………………………………………………………………………

Naše velké poděkování z tohoto čestného místa patří společnosti ZFP Group – ZFP akademie, a. s., která se letos již posedmé stala generálním partnerem Lednicko-valtického hudebního festivalu.

„Minulý ročník se nám povedlo navštívit téměř polovinu veškerého programu – velké koncerty ve valtické zámecké jízdárně i komorní setkání na zámečku Pohansko. A byli jsme nadšení. Úroveň každého koncertu je na vysoká a vše je prolnuto jednotnou a přeci pokaždé lehce odlišnou dramaturgií v rámci jednotlivých ročníků. Těší nás, že můžeme stát po boku festivalu a přispívat jeho rozvoji, který obohacuje i nás, posluchače, kvalitní hudbou a jedinečnými zážitky.“

Jarmila a Vladimír Poliakovi, zakladatelé a hlavní akcionáři společnosti ZFP akademie, a. s.

 

 

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email