Prolog LVHF 2023

Happening – Setkání obyvatel Katzelsdorfu (Rakousko) a Valtic (Česká republika)
Dítě z větru – Vojta Nýdl

26. 08. / So / 14:00

Happening – Setkání obyvatel Katzelsdorfu (Rakousko) a Valtic (Česká republika)

Kdo Soubor mladých hornistů Letních kurzů Broumov

Zapomenutý salet LVA – Katzelsdorfský lovecký zámeček
Komentovaná prohlídka – přednášející Mgr. et Mgr. Daniel Lyčka, historik a předseda spolku Katzelsdorfský zámeček
Kde Katzelsdorfský zámeček

Happening - Vstup volný


26. 08. / So / 19:00

Dítě z větru – Vojta Nýdl

Kdo Vojta Nýdl, zpěv & klarinet
Beata Hlavenková, zpěv & klávesy
Klára Pudláková, kontrabas
Daniel Šoltis, bicí
Kde Vinařství Obelisk

390 Kč / 190 Kč junior (7-14 let)

V čase pandemie natočil klarinetista a zpěvák Vojta Nýdl s Beatou Hlavenkovou pozoruhodnou desku. Plnou poezie, plnou krásy. Desku oslavující život, zejména jeho křehkost. Snímek se jmenuje Dítě z větru, je inspirován osobním příběhem velmi předčasného a dramatického narození Nýdlovy druhé dcery Johanky a je věnován všem předčasně narozeným dětem. Hosté večera budou vskutku speciální: kontrabasistka Klára Pudláková a perkusista Dano Šoltis.

 

Vojta Nýdl

Vojta Nýdl

 

Vojta Nýdl, klarinetista, zpěvák, skladatel a textař, studoval hru na klarinet na pardubické konzervatoři, na HAMU v Praze a v Paříži na Conservatoire National Supérieure. Je zakládajícím členem kvarteta Clarinet Factory (původně pod názvem České klarinetové kvarteto), které se pohybuje napříč žánry, a jeho vlastní autorský repertoár kombinuje vlivy klasiky, jazzu, etna i elektroniky. Clarinet Factory dosud vydali sedm alb a získali řadu ocenění. V roce 2008 byli součástí projektu Eternal Seekers, spolu s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou. Vojta Nýdl je také členem Afflatus Quintet, Symfonického orchestru Českého rozhlasu a PKF – Prague Philharmonia. V roce 2021 vychází u vydavatelství Animal Music jeho první sólové autorské album s názvem „Dítě z větru“.

Pianistka, skladatelka, zpěvačka, aranžérka a producentka Beata Hlavenková se orientuje na široké spektrum žánrů a stylů – od klasické hudby přes jazz, písničkářství a pop až po filmovou hudbu. Spolupracuje s významnými českými i zahraničními interprety, vydala několik autorských alb a podílí se na mnoha projektech: je mentorkou Akademie MenArt, tvoří písničky pro děti a pedagogicky působila na Konzervatoři J. Ježka, JAMU v Brně či New York University v Praze. Sama vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, Konzervatoř J. Ježka a magisterský titul získala na americké University of Massachusetts v oboru jazzové kompozice.

Klára Pudláková je pražská jazzová kontrabasistka a skladatelka. Působí v autorských kapelách různých žánrů – hraje experimentální jazz (Uthando), folk-jazz se zpěvačkou Anežkou Matouškovou, mainstreamový autorský jazz (2in2out) a kombinaci jazzu a soudobé vážné hudby (Pudlax). Nahrála několik desek (Za kousek něhy, Enter the Avoid) a momentálně studuje magisterský program na HAMU.

Bicista Dano Šoltis vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka a následně katedru jazzu na Akademii múzických umění v Katovicích. Působí především v jazzových a poprockových projektech (Vertigo, -123minut, MaBaSo), ale podílel se i na filmové hudbě (2Bobule, Zátopek). Vystupoval s mnoha českými i světovými interprety (Arturo Sandoval, Marta Kubišová), získal mnoho ocenění, podílel se na bezpočtu nahrávek a nyní vyučuje bicí nástroje na Konzervatoři J. Ježka.

Videa

 

Hlavní partner koncertu

Ve spolupráci

Vinařství koncertu

Další koncerty