panorama kubikova 4x3 1200x900px

ZRUŠENO Španělská smyslnost | Partyka & Kubíková

7. festivalový koncert

16. 10. / / 19:00

Kdo Jiří Partyka (housle)
Barbora Kubíková (kytara)
Kde Zámecké divadlo Valtice
Program

ZMĚNA PROGRAMU
Federico Moreno Torroba Suite castellana · Isaac Albéniz Asturias ze Španělské suity č. 1 op. 47 · Pablo de Sarasate Romanza andaluza · Miguel Llobet Deset katalánských lidových písní (výběr) · Variace na téma Fernanda Sora op. 15 · Agustín Barrios Mangoré La Catedral · Una limosna por el amor de Dios · Leo Brouwer Elogio de la Danza · Astor Piazzolla Café 1930 · Zima v Buenos Aires · Libertango

990/590/290 Kč

LVHF Zámecké divadlo Valtice (c) zamek-valtice.cz

K programu: V novém programu houslisty Jiřího Partyky a kytaristky Barbory Kubíkové nejen že nepřijdete o krásy španělské hudby, ale v půvabném hudebním putování vás zavedeme i do Latinské Ameriky, konkrétně do Argentiny, Paraguaye a na Kubu. Zazní hned několik slavných titulů: Libertango Astora Piazzolly, v němž se zrodilo tzv. „Tango nuevo“, nebo skladba proslulá technikou tremolo – Almužna pro lásku Boží Agustína Barriose Mangoré. Z původního programu se můžete těšit na populární Asturias Isaaca Albénize a Andaluskou romanci Pabla de Sarasateho pro housle a kytaru.

 

 

Barbora Kubíková (kytara)
Kytaristka Barbora Kubíková (*1998) je jedním z nejvýraznějších českých hudebních talentů nastupující generace. Jejím posledním velkým úspěchem je titul laureáta soutěže „Zahraj si s Českou filharmonií“ v roce 2018. Vedle toho si odnesla vítězství z Mezinárodní interpretační soutěže Karla Ditterse z Dittersdorfu 2016, Enrica Mercataliho v Itálii 2015, Anny Amalie ve Výmaru 2015, Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga 2013 a mnoha dalších. V roce 2013 získala Cenu EMCY udělovanou mimořádným evropským hudebním talentům. Od roku 2017 spolupracuje se světoznámým argentinským tenoristou, skladatelem a dirigentem Josém Curou. Po boku této výjimečné hudební osobnosti vystoupila například se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, v drážďanské Semperoper v rámci festivalu Dresdner Musikfestspiele 2018, s Musikkollegium Winterthur v Tonhalle Maag v Curychu, Symfonickým orchestrem Maďarského rozhlasu ad. Má za sebou rovněž debuty v Číně a v kolébce kytary Španělsku. Barbora Kubíková je absolventkou Konzervatoře v Českých Budějovicích (Patrick Vacík) a aktuálně studuje na Hochschule für Musik Franz Liszt v německém Výmaru (Ricardo Gallén).

 

Jiří Partyka (housle)
Břeclavský rodák narozený ve Valticích Jiří Partyka nastoupil na Konzervatoř Brno roku 1989, kde studoval hru na housle pod vedením profesora Jiřího Besperáta. Poté následovalo studium na Akademii múzických umění v Praze v mistrovské třídě profesora Jindřicha Pazdery. V roce 1998 vystupoval jako sólista Brněnského komorního orchestru na turné po USA. Zastával místo koncertního mistra v Talichově komorním orchestru a jako host také v Salcburské komorní filharmonii. Aktuálně působí na témže postu koncertního mistra v orchestru St. Gellért Academy v maďarském Segedínu. Od roku 2004 do 2020 byl členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze jako 1. zástupce koncertního mistra. V roce 2014 vystoupil s Pavel Haas Quartet na festivalu v Glasgow. Jiří Partyka je zakladatelem a zároveň výkonným i uměleckým ředitelem Lednicko-valtického hudebního festivalu, LVHF.

 

 

Partneři koncertu

 

 

       

VALTICE

 

 

Vinařství koncertu

Plener logo

Další koncerty