05 LVHF Lobkowicz trio 5 c Radoslav Subin titulka 4x3 75dpi

Pocta Vítězslavu Novákovi | Lobkowicz Trio

5. festivalový koncert

11. 10. / Ne / 16:00

Kdo Lobkowicz Trio
Kde Rybniční zámeček
Program

Joseph Haydn Klavírní trio č. 39 G dur „S uherským rondem“ · Felix Mendelssohn-Bartholdy Klavírní trio č. 1 d moll op. 49 · Vítězslav Novák Dva valašské tance op. 34 · Klavírní trio č. 2 d moll „Quasi una ballata“ op. 27 · Roman Haas Klavírní trio „Multikulturní suita“

990 Kč

LVHF rybnicni zamecek c lvhf.cz

K programu: Tento koncert je oslavou 150 let od narození významného propagátora lidové kultury, skladatele a pedagoga Vítězslava Nováka. Poprvé festival navštíví zrekonstruované prostory půvabného Rybničního zámečku u obce Lednice.

 

 

Lobkowicz Trio
Lukáš Klánský (klavír)
Jan Mráček (housle)
Ivan Vokáč ­(violoncello)

 

Lobkowicz Trio je jedním z předních českých komorních souborů. Všichni tři hudebníci se setkali na pražské konzervatoři, kde začala jejich spolupráce. Zlomem byla sezóna 2013/14, kdy soubor získal povolení používat jméno Lobkowicz Trio a zvítězil v mezinárodní soutěži  Johannese Brahmse v Pörtschachu. Od této chvíle byl soubor zván na významné festivaly v České republice a Evropě, včetně našich největších festivalů Pražské jaro a Dvořákova Praha. Lobkowicz Trio vystoupilo na pódiích v Rakousku, Německu, USA a Itálii a v roce 2017 získalo Cenu Českého spolku pro komorní hudbu. Soubor je přijímán kladně nejen širokým publikem, ale i uznáván odbornou kritikou.

Hlavní partner koncertu

 

PLUS logo barva

 

Vinařství koncertu

 

 

Fotogalerie z koncertu © Pavel Kristian

Další koncerty