Jiří Vodička & Barocco sempre giovane

Ďáblův trylek

7. 10. / / 19:00

Kdo Barocco sempre giovane (Česká Republika)
Sólo Jiří Vodička, housle (Česká Republika)
Kde Zámecké divadlo Valtice
Program

Pietro Antonio Locatelli Introduzione teatrale č. 4 G dur, op. 4 · Arcangello Corelli Concerto grosso č. 4 D dur, op. 6 · Giuseppe Tartini Koncert A dur pro housle, smyčce a continuo, T96
· přestávka ·
Pietro Antonio Locatelli Concerto grosso č. 5 D dur, op. 1, Koncert pro housle, smyčce a continuo č. 12 „Labyrint“ D dur, op. 3 · Giuseppe Tartini Concerto grosso „Ďáblův trylek“

Koncert se koná pod záštitou velvyslankyně Slovinska v České republice, J. E. Tanja Strniša.

Koncert se koná pod záštitou velvyslankyně Lichtenštejnského knížectví v České republice, H. E. Maria Pia Kothbauer.

1290/590/490 Kč

LVHF Zámecké divadlo Valtice (c) zamek-valtice.cz

Barocco sempre giovane a výjimečný houslista a koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička. Společně představí ve valtickém zámeckém divadle díla barokních skladatelů Pietra Antonia Locatelliho, Arcangella Corelliho a Giuseppa Tartiniho. Ač je Tartini mnohými považován za Itala, narodil se ve slovinském Piranu.

 

Jiří Vodička, housle

 

Koncertní mistr České filharmonie, sólista a komorní hráč. To je Jiří Vodička, hudebník patřící k nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším českým houslistům. Již ve 14 letech byl přijat na Institut pro umělecká studia Ostravské univerzity a brzy začal sbírat ceny na významných soutěžích (Mezinárodní houslová soutěž J. Kociana, Beethovenův Hradec, Mezinárodní houslová soutěž L. Spohra).  Pravidelně vystupuje jako sólista s mnoha českými i zahraničními orchestry, například s Českou filharmonií, Pražskou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem FOK, Qatar Philharmonic Orchestra, Neue Westfalen Philharmonie či Wuhan Philharmonic Orchestra. Spolupracuje rovněž s významnými dirigenty, jako jsou Jiří Bělohlávek, Jakub Hrůša či Tomáš Netopil.  Bývá pravidelně zván na významné festivaly (Pražské jaro, Janáčkův Máj, Hohenloher Kultursommer, Choriner Musiksommer) a od roku 2012 je členem Smetanova tria, se kterým natočil dvě CD pro Supraphon. Sólově pak vytvořil roku 2014 debutové album Violino Solo, které bylo pozitivně přijato kritiky u nás i v zahraničí.

 

Barocco sempre giovane

 

„Baroko stále mladé“ je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Soubor založil prof. Josef Krečmer v roce 2004, jenž je také jeho uměleckým šéfem. Barocco sempre giovane má za sebou již stovky významných koncertů, soubor je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Brno, Festival Concentus Moraviae, Festival Mitte Europa, The Ohrid Summer Festival, Nitrianska hudobna jar, Le Quattro Stagioni, Kammermusik um halb acht Basel, Bach Istanbul’da atd.), jeho koncerty vysílaly v přímém přenosu Česká televize i Český rozhlas, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů. Soubor spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty, jako jsou například Jan Mráček, Václav Hudeček, Jana Boušková, Dagmar Pecková nebo Giuliano Carmignola.

 

Partner koncertu

S podporou

Ve spolupráci

Vinařství koncertu

Další koncerty