kvetiny orientalni 4x3 75dpi

Přednáška | Orientální motivy v lednickém parku

Doprovodný program

7. 10. / St / 16:30

Kdo Přednáší:
Doc. Ing. Přemysl Krejčiřík Ph.D.
Kde Minaret Lednice

Vstupné dobrovolné

Téma přednášky: Taje a zákoutí lednického zámeckého parku odhalí s návštěvníky festivalu uznávaný zahradní architekt doc. Přemysl Krejčiřík. Hlavní osu procházky budou tvořit stavby inspirované orientálními kulturami, například Minaret, Čínský pavilon či Maurská vodárna. Místa je možné rezervovat do 6. října 2020 na emailové adrese prodej@lvhf.cz.

 

Minaret Lednice LVHF2020Státní zámek Lednice s jeho proslulými zahradami a Minaretem v pozadí. © Lukáš Hrdlička

 

Doc. Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D. (1973) je absolventem Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity oboru Zahradní a krajinářská architektura (1996), kde v letech 1998–2004 vystudoval rovněž doktorské studium a od roku 2000 zde pracuje na částečný úvazek jako pedagog. Pro jeho práci je důležitá provázanost teorie s praxí a přenášení praktických poznatků do výuky studentů i do vědeckých publikací.

Od roku 1998 pracuje jako OSVČ, od roku 2005 je autorizovaný krajinářský architekt a v roce 2016 založil spolu s manželkou Ing. Kamilou Krejčiříkovou Ateliér Krejčiříkovi s.r.o., který se specializuje na obnovu památek zahradního umění a vypracoval projekty na obnovu více jak padesáti zámeckých parků a zahrad. Kromě toho rovněž pracoval na projektech několika soukromých rezidencí a Senior center (Humpolec, Chotěboř, Žďár nad Sázavou).

Ateliér Krejčiříkovi získal GrandPrix obce architektů za rekonstrukci Palmového skleníku v Lednici (2001) a Obnovu vily Tugendhat (2013). Obnova vily Tugendhat byla rovněž finalistou České ceny za architekturu. Za obnovu areálu hospitálu na Kuksu získal ocenění Grand Prix Europa Nostra, což je nejvýznamnější ocenění za památkovou obnovu na světě, a cenu Německého ministerstva hospodářství German Design Award 2019. Ateliér Krejčiříkovi projektoval i střešní zahradu na pavilonu EXPO 2015 v Miláně (oceněn bronzovou medailí za architekturu) a deník Corriere della Sera ji vyhlásil nejhezčí střešní zahradou na EXPO.

Další koncerty