MIMOŘÁDNÝ KONCERT LVHF 2019

PŘI PŘÍLEŽITOSTI VÝROČÍ 300 LET LICHTENŠTEJNSKÉHO KNÍŽECTVÍ

15. 06. / So / 18:00

Kdo BAROCCO SEMPRE GIOVANE
Josef Krečmer – umělecký vedoucí
Kde PALAIS LIECHTENSTEIN VE VÍDNI
Host Jiří Vejvoda - moderátor
Sólo Patricia Janečková – soprán
Adam Plachetka – basbaryton
Ondřej Jurčeka – trubka

Program koncertu:

PATRICIA JANEČKOVÁ – soprán

Původem slovenská sopranistka žijící v Ostravě, kde studovala operní zpěv na Janáčkově konzervatoři pod vedením sopranistky Evy Dřízgové-Jirušové. V současné době navštěvuje katedru sólového zpěvu Ostravské univerzity.
V roce 2014 se stala jako šestnáctiletá absolutní vítězkou celosvětové pěvecké soutěže Concorso Internazionale „Musica Sacra“ v Římě,získala tak stipendium na letních pěveckých kurzech v italském Arezzu, kde studovala pod vedením barytonisty La Scaly Renato Brusona. V roce 2016 získala tři ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech.
Patricia má za sebou řadu vystoupení na galakoncertech a festivalech doma i v zahraničí (Starry Night – Vídeň, Junge Talente der Klassik – Klosterneuburg (Rakousko), Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského – Jaroměřice nad Rokytnou, Festival Terras Sem Sombra – Grândola (Portugalsko), operní festival Smetanova Litomyšl, festival Les musicales de Louvergny (Francie), Kežmarok (Slovensko), Talentinum 2016, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2016).
V roce 2015 dostala příležitost debutovat na dvou operních scénách na Slovensku (Státní divadlo Košice – Figarova svatba/Barbarina, Slovenské národní divadlo – Kouzelná flétna/Pamina).
V Čechách a na Slovensku spolupracovala např. s Janáčkovou filharmonií Ostrava, s Českým národním symfonickým orchestrem, s Orchestrem Via Musica! Bratislava, s Komorní filharmonií Pardubice, s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, s Moravskou filharmonií Olomouc, s orchestrem Camerata Janáček, se Státní filharmonií Košice a s Karlovarským symfonickým orchestrem. Od roku 2017 vystupuje se souborem Collegium Marianum (barokní opera Acis a GalateaG. F. Händela) a pražským symfonickým orchestrem FOK.

 

ADAM PLACHETKA – bassbaryton

text se připravuje ..

 

ONDŘEJ JURČEKA – trumpeta

text se připravuje ..

 

BAROCCO SEMPRE GIOVANE

„Baroko stále mladé“ je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Soubor založil prof. Josef Krečmer v roce 2004, jenž je také jeho uměleckým šéfem. Barocco sempre giovane má za sebou již stovky významných koncertů, soubor je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Brno, Festival Concentus Moraviae, Festival Mitte Europa, The Ohrid Summer Festival, Nitrianska hudobna jar, Le Quattro Stagioni, Kammermusik um halb acht Basel, Bach Istanbul’da atd.), jeho koncerty vysílaly v přímém přenosu Česká televize i Český rozhlas, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů. Soubor spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty, jako jsou například Jan Mráček, Václav Hudeček, Jana Boušková, Dagmar Pecková nebo Giuliano Carmignola.

 

Další koncerty

15. 06. / So / 18:00

MIMOŘÁDNÝ KONCERT LVHF 2019

Kdo BAROCCO SEMPRE GIOVANE
Josef Krečmer – umělecký vedoucí
Kde PALAIS LIECHTENSTEIN VE VÍDNI
Host Jiří Vejvoda - moderátor
Sólo Patricia Janečková – soprán
Adam Plachetka – basbaryton
Ondřej Jurčeka – trubka

28. 09. / So / 19:00

1. KONCERT | SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

Kdo Cosima Soulez Larivière - housle
Miroslav Sekera - klavír
Kde ZÁMECKÁ JÍZDÁRNA LEDNICE – MULTIFUNKČNÍ CENTRUM

29. 09. / Ne / 16:00

2. KONCERT | RENDEZ-VOUS S HARFOU

Kdo Kateřina Englichová – harfa
Petr Pomkla – flétna
Kde DIANIN CHRÁM – RENDEZ-VOUS