PHQ 4x3 c Marco Borggreve orez

Pavel Haas Quartet | Z mého života

9. 10. / / 19:00

Kdo Pavel Haas Quartet
Kde Rytířský sál – Státní zámek Lednice
Program

ZMĚNA PROGRAMU: Dovolujeme si anoncovat, že namísto původně ohlášeného Borusan Quartet vystoupí v rámci LVHF 2020 dne 9. 10. v Rytířském sále zámku Lednice Pavel Haas Quartet. Tento šestinásobný držitel Ceny Gramophone se řadí k nejlepším komorním souborům světa a festival je opravdu velice poctěn, že se tohoto vystoupení ujal. Již zakoupené vstupenky na Borusan Quartet zůstávají v platnosti. V případě dotazů se obracejte na Zákaznickou linku festivalu + 420 774 710 621 nebo nám pište na email prodej@lvhf.cz. Veškeré informace o souboru a programu najdete na této stránce. Děkujeme za pochopení.

PROGRAM
Bedřich Smetana Smyčcový kvartet č. 1 e moll „Z mého života“
Leoš Janáček Smyčcový kvartet č. 2 „Listy důvěrné“
Koncert s přestávkou. V ceně vstupenky je drobné občerstvení (víno, káva, voda).

990 Kč

LVHF lednice zamek c Jan Miklin 4x3

K programu: Česká hudba se pyšní třemi smyčcovými kvartety, které dobyly svět: Z mého života, Listy důvěrnými a Americkým kvartetem Antonína Dvořáka. Dva z nich – Smyčcový kvartet č. 1 e moll „Z mého života“ Bedřicha Smetany a Smyčcový kvartet č. 2 „Listy důvěrné“ Leoše Janáčka – zazní na koncertě jednoho z nejpozoruhodnějších komorních ansámblů světa, držitele šesti prestižních Cen Gramophone, Pavel Haas Quartet. Naprosto výjimečný večer v Rytířském sále zámku Lednice. Poslední vstupenky v prodeji!

 

 

Pavel Haas Quartet
Veronika Jarůšková (1. housle)
Marek Zwiebel (2. housle)
Pavel Nikl (viola)
Peter Jarůšek (violoncello)

 

Pavel Haas Quartet založila v roce 2002 Veronika Jarůšková s violistou Pavlem Niklem. Do světové elity v oblasti komorní hudby se soubor katapultoval vítězstvími v Mezinárodní interpretační soutěži Pražské jaro a Premio Paolo Borciani v italském Reggio Emilia v roce 2005. V roce 2006 vydalo kvarteto první z řady svých mezinárodně ceněných nahrávek s díly Leoše Janáčka a Pavla Haase a hned toto debutové album získalo mimo jiné Cenu Gramophone a BBC Music Magazine Award. Následovala Cena ECHO Klassik v kategorii „Rising Star“ v roce 2007 a účast v prestižním programu BBC New Generation Artists v letech 2007–2009. V roce 2010 obdrželo kvarteto mimořádné stipendium nadace Borletti-Buitoni Trust, jež podporuje nejnadanější mladé umělce světa. Tyto úspěchy otevřely Pavel Haas Quartet cestu na nejvěhlasnější světová koncertní pódia, na kterých pravidelně účinkuje dodnes. V této sezoně ho čeká kompletní provedení smyčcových kvartetů Bohuslava Martinů v londýnské Wigmore Hall a dále koncerty v Elbphilharmonie v Hamburku, Teatro della Pergola ve Florencii, BOZAR v Bruselu, Concertgebouw a Muziekgebouw v Amsterdamu, Herkulessaal v Mnichově, turné v USA a řada dalších akcí.

Jak již bylo řečeno, soubor se pyšní mimořádně oceňovanou diskografií. Doposud natočil sedm CD, z nichž šest získalo Cenu Gramophone a zatím poslední (sedmé) album s kvartety Dmitrije Šostakoviče z října 2019 bylo londýnskými Timesy zařazeno mezi 100 nejlepších nahrávek roku napříč žánry. Z dalších ocenění jmenujme francouzský Diapason d´Or za nahrávku díla Sergeje Prokofjeva a dvě BBC Music Magazine Awards za již zmiňovanou první nahrávku s kvartety Leoše Janáčka a Pavla Haase a za smyčcové kvartety Bedřicha Smetany. Sympatie patří souboru i za to, že nahrává exkluzivně pro české vydavatelství Supraphon.

Pavel Haas Quartet nese jméno českého skladatele Pavla Haase (1899–1944), který byl v roce 1941 uvězněn nacisty v Terezíně a o tři roky později umučen v koncentračním táboře v Osvětimi. Hudební odkaz tohoto nejnadanějšího žáka Leoše Janáčka zahrnuje tři skvostné smyčcové kvartety.

 

Hlavní partner koncertu

 

 

 

Partneři koncertu

 

 

 

Vinařství koncertu

 

logo vino Cibulka uprava

 

Fotogalerie z koncertu © Pavel Kristian

Další koncerty