EDUKAČNÍ KONCERTY

ZÁMECKÉ JÍZDÁRNA VALTICE A JÍZDÁRNA ZÁMKU LEDNICE

30. 09. / Po / 9:00, 11:00

KdoŽesťový kvintet Moravia Brass Bandu
Průvodní slovo: Petr Šmiřák
KdeZÁMECKÁ JÍZDÁRNA VALTICE

Vstup pro školy volný

Program koncertu:

Koncerty pro školy s poutavým doprovodným slovem (nejen) o klasické hudbě.

30. 09. / Po / 09:00

DĚTSKÝ KONCERT 1

Kdo: Žesťový kvintet Moravia Brass Bandu

Průvodní slovo: Petr Šmiřák

Kde: ZÁMECKÁ JÍZDÁRNA VALTICE

30. 09. / Po / 11:00

DĚTSKÝ KONCERT 2

Kdo: Žesťový kvintet Moravia Brass Bandu

Průvodní slovo: Petr Šmiřák

Kde: ZÁMECKÁ JÍZDÁRNA LEDNICE

Koncerty jsou určeny pro žáky zdejších základních škol v rámci školní výuky.

 

S laskavou podporou:

 

 

Děkujeme partnerům edukačních koncertů za poskytnutí prostor.

 

 

Barevna MCZL 1

 

 

 

 

 

 

Další koncerty

28. 09. / So / 19:00

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

KdoCosima Soulez Larivière - housle
Miroslav Sekera - klavír
KdeZÁMECKÁ JÍZDÁRNA LEDNICE – MULTIFUNKČNÍ CENTRUM

29. 09. / Ne / 16:00

RENDEZ-VOUS S HARFOU

KdoKateřina Englichová – harfa
Petr Pomkla – flétna
KdeDIANIN CHRÁM – RENDEZ-VOUS
HostDoprovodný program: Výstava obrazů „Kávou malovaná fauna “
Kde: Dianin chrám- Rendez-vous, 15.00 hod.
Malíř: Milan Maršálek
vstup na zahájení výstavy je možný pouze se vstupenkou na 2. festivalový koncert

1. 10. / Út / 19:00

HUDBA Z NOVÉ ŘÍŠE

KdoENSEMBLE 18+
KdeZÁMEK MIKULOV
HostJiří Vejvoda – moderátor
SóloMarie Fajtová – soprán
Ivan Ženatý – housle

5. 10. / So / 18:00

POCTA JANU II. LICHTENŠTEJNOVI

KdoCOLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová - umělecký vedoucí
KdeKOSTEL SVATÉHO BARTOLOMĚJE, KATZELSDORF-BERNHARDSTHAL, (RAKOUSKO)
HostDoprovodný program: Přednáška
Kde: Vinařství Obelisk, 15.30 hod.
www.vinarstviobelisk.cz
Téma: Jan II. Lichtenštejn (Dobrotivý)
Přednášející: Mgr. Daniel Lyčka
SóloPatricia Janečková - soprán

6. 10. / Ne / 16:00

ITALSKÉ NEBE

KdoCAPPELLA MARIANA
Vojtěch Semerád - umělecký vedoucí
KdeZÁMECKÁ KAPLE VALTICE
HostDoprovodný program: Přednáška
Kde: Zámek Valtice, 14.00 hod.
Téma: Mezi císařským dvorem a Moravou: hudba na dvorech Karla z Lichtenštejna a skladatel Nicolaus Zangius (cca1568–1617)
Přednášející: Mgr. Vladimír Maňas, Ph.D.
SóloLucie Rozsnyó
Interpreti6 1

9. 10. / St / 18:00

CEMBALISSIMO

KdoEdita Keglerová – cembalo
Monika Knoblochová – cembalo
KdeKAPLE SV. CYRILA A METODĚJE V BŘECLAVI
HostJiří Partyka – housle
Lukáš Svoboda – violoncello

11. 10. / / 19:00

MAESTRO J. M. SPERGER

KdoBAROCCO SEMPRE GIOVANE
Josef Krečmer - umělecký vedoucí
KdeZÁMECKÉ DIVADLO VE VALTICÍCH
HostMatěj Štěpánek - violoncello
Ondřej Kepka - mluvené slovo
SóloEmil Rovner - violoncello
Interpreti8 1

12. 10. / So / 19:00

ZÁVĚREČNÝ GALAKONCERT

KdoPKF - PRAGUE PHILHARMONIA
Vojtěch Spurný – dirigent
KdeZÁMECKÁ JÍZDÁRNA VALTICE
SóloAlexandra Yangel - mezzosoprán
Lukáš Vondráček – klavír
Další koncerty

Odběr novinek

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání těchto informací:
Informace o koncertech, vystupujících umělcích a vstupenkách na LVHF 2019.