Čechomor & MFO

Proměny

24 / 06 / 19:00

Kdo ZMĚNA TERMÍNU! Termín koncertu se přesouvá na pátek 24. června 2022. Vstupenky zůstávají v platnosti. V případě potřeby nás kontaktujte na T +420 774 710 621 nebo emailem na adrese prodej@lvhf.cz. Děkujeme za pochopení.
Doporučený dresscode: Smart Casual

Čechomor
Lenka Dusilová
Moravská filharmonie Olomouc
Jan Kučera (dirigent)
Kde Zámecká jízdárna Valtice
Program

Leoš Janáček Pilky z Lašských tanců · Čechomor / Jaz Coleman Slunéčko · Proměny · Mezi horami · Vyšly ryby · Dobře ti je Janku · Zdálo se ně · Hruška · Svatba · Voják · Šimbolice · Větříček · Velické zvony Čechomor / Adam Sztaba Limbora · Sedej slunko · Husičky · Na Vsetíně páni · Mamko, nedávej mě · Górale

Změna programu vyhrazena

1490/990/490 Kč

K programu: Slavné písně Mezi horami, Proměny, Slunéčko nebo Velické zvony v podání  skupiny Čechomor a Moravské filharmonie Olomouc. Přijďte se poeticky rozloučit s 5. ročníkem Lednicko-valtického hudebního festivalu! Součástí vstupenky je beseda s malířem a grafikem Antonínem Vojtkem od 18.00 v zámecké jízdárně ve Valticích.

 

Čechomor
František Černý (kytara, zpěv)
Karel Holas (housle, zpěv)
Radek Pobořil (akordeon)
Matěj Lienert (bicí nástroje)
Lukáš Čunta (basová kytara, moog)
Lenka Dusilová (zpěv)

 

Skupina Čechomor oslavila roku 2018 třicet let od svého vzniku. Své příznivce i respekt kritiků si kapela získala především nápaditými aranžmá a osobitou interpretací hudby, jejímž základem byly a jsou lidové písničky. Od přelomového roku 2001, kdy Čechomor získal tři ceny Anděl (jako skupina roku, za album Proměny i za stejnojmennou skladbu), uběhlo 19 let. Skupina za tu dobu koncertovala nejen doma a na Slovensku, ale i v celé Evropě, procestovala Severní Ameriku, Austrálii i Asii. Spolupracovala s několika výraznými hudebními producenty (např. Ben Mendelsohn, Gerry Leonard), vystupovala společně s několika symfonickými tělesy, japonským hudebníkem Joji Hirotou, s americkou písničkářkou Suzanne Vega a spoustou dalších interpretů. Hudebníci seskupení kolem lídrů skupiny Františka Černého a Karla Holase v posledních letech usilovně pracovali na novém modernějším zvuku, výraznějším aranžmá a také na novém repertoáru. Je toho důkazem i poslední řadové album Nadechnutí (2018).

 

Moravská filharmonie Olomouc
Moravská filharmonie patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Sídlí v historické metropoli Moravy a již více než 70 let funguje jako centrum hudebních aktivit v kraji. Na jejím uměleckém vývoji se podílely významné osobnosti české i světové hudební scény. Za všechny jmenujme například dirigenty Otto Klemperera a Václava Neumanna, houslisty Josefa Suka a Gidona Kremera či violoncellistu Pierra Fourniera.

Za dobu své existence si Moravská filharmonie Olomouc vytvořila mimořádně rozsáhlý a rozmanitý repertoár. Věnuje se především velkým tvůrcům světové hudby 19. a 20. století, propaguje však i soudobou českou a světovou hudební tvorbu, o čemž svědčí uvedení více než 250 novinek. Orchestr se rovněž řadí k autentickým interpretům klasiků české hudební kultury: Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů.

Moravská filharmonie Olomouc má bohatou diskografii a vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech doma i v zahraničí. Především je ale kulturní institucí, která se zásadní měrou podílí na organizaci uměleckého a koncertního života v Olomouci a okolí a pořádá festivaly Dvořákova Olomouc a Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Mezi její činnosti patří také řada vzdělávacích aktivit pro děti a mladé lidi.

 

Jan Kučera (dirigent)
Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera patří mezi nejvšestrannější české umělce. Na Pražské konzervatoři absolvoval skladbu u Bohuslava Řehoře a dirigování u Miriam Němcové a Miroslava Košlera. Druhé následně rozvíjel na HAMU pod vedením Vladimíra Válka. Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří hudbu symfonickou, komorní i písňovou a zároveň má na svém kontě přes třicet scénických kompozic k inscenacím pražských i oblastních divadelních scén. Jako dirigent dlouhodobě spolupracuje s předními českými orchestry, především se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu či se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK; od sezóny 2015/2016 je angažován jako šéfdirigent Karlovarského symfonického orchestru. Rovněž působí na operní scéně. Na Nové scéně Národního divadla v Praze uvedl svoji komickou operu Rudá Marie, komponovanou na námět kultovního rozhlasového seriálu Rodinka Tlučhořových Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse, v lednu 2016 nastudoval v Národním divadle operu La Cenerentola Gioacchina Rossiniho a je autorem baletů Tři mušketýři a Zkrocení zlé ženy. Svůj multižánrový rozhled pak uplatnil například na projektu Wanteds Dagmar Peckovou, při novém nastudování výpravné scénické podoby Mše Leonarda Bernsteina či během koncertu Adama Plachetky v pražské O2 Areně.

 

Koupit vstupenku   LVHF2020_Cechomor_Koupit vstupenku

 

Cechomor & Moravska filharmonie Olomouc LVHF2020Divoké melodie a dechberoucí orchestrální barvy   © Michaela Hermína | Šimon Kadula

 

Hlavní partner koncertu

 

 

Partneři koncertu

 

       

VALTICE

 

Vinařství koncertu

 

vinarstvi obelisk logo           

Další koncerty