MAESTRO J. M. SPERGER

ZÁMECKÉ DIVADLO VALTICE

11. 10. / / 19:00

Kdo BAROCCO SEMPRE GIOVANE
Josef Krečmer - umělecký vedoucí
Kde ZÁMECKÉ DIVADLO VE VALTICÍCH
Host Matěj Štěpánek - violoncello
Ondřej Kepka - mluvené slovo
Sólo Emil Rovner - violoncello

990 Kč / 490 Kč / 290 Kč

Koupit vstupenky

Program koncertu:

Díla neprávem opomíjeného skladatele, kontrabasisty a valtického rodáka Johannese Matthiase Spergera ožívají spolu se skladbami Mozarta, Vivaldiho a Haydna.

 

Antonio Vivaldi (1678–1741)
Předehra k opeře L’Olimpiade, RV 725

Johann Matthias Sperger (1750–1812)
A trionfar mi chiama

Antonio Vivaldi
Concerto g minor for 2 celli, RV 531

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Per questa bella mano, KV 612

PŘESTÁVKA

Johann Matthias Sperger (1750–1812)
Sinfonia D dur, M. A. 19

Joseph Haydn (1732–1809)
Violoncellový koncert č. 2 D Dur, Op. 101, Hob. VIIb/2

 

 

EMIL ROVNER – violoncello

Violoncellista a pedagog ruského původu pochází z města Gorki, kde začal navštěvovat hodiny hry na violoncello u Anatola Lukjaněnka. S tamním orchestrem vystoupil jako sólista poprvé již v deseti letech. Své interpretační umění dále zdokonaloval u Ivana Monighettiho v Madridu a Basileji a u Borise Pergamenščikova na Hochschule für Musik „Hanns Eisler“ v Berlíně. Kromě violoncella navštěvoval také hodiny dirigování u Margarity Samorukové a věnoval se zpěvu pod vedením Ulricha Messthalera na Schola Cantorum Basiliensis. Během své umělecké kariéry navázal spolupráci s řadou významných hudebních těles – na doporučení dirigenta Vladimira Ashkenazyho debutoval jako sólista s orchestrem Tonhalle Orchestra Zurich pod taktovkou Garyho Bertiniho. V nedávné době vystoupil například s hudebními tělesy St. Petersburg Philharmonic, Münchener Kammerorchester, Berliner Symphoniker, Kammerorchester Basel, Camerata Bern, Komorní filharmonií Pardubice, Moscow Symphony Orchestra nebo Kammerakademie Potsdam. Rovner blízce spolupracuje se současnými skladateli, jako je Sofia Gubaidulina, Valentin Silvestrov, Heinz Holliger, Per Nørgård, Tigran Mansurian, Elena Firsova a Evgeny Shcherbakov, který umělci věnoval svůj druhý violoncellový koncert. Za dobu svého uměleckého působení získal řadu ocenění, mezi něž patří vítězství v soutěžích Internationaler Johannes-Brahms-Wettbewerb v rakouském Pörtschachu a Internationaler Johann-Sebastian-Bach-Wettbewerb v Lipsku.

 

BAROCCO SEMPRE GIOVANE

„Baroko stále mladé“ je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Soubor založil prof. Josef Krečmer v roce 2004, jenž je také jeho uměleckým šéfem. Barocco sempre giovane má za sebou již stovky významných koncertů, soubor je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Brno, Festival Concentus Moraviae, Festival Mitte Europa, The Ohrid Summer Festival, Nitrianska hudobna jar, Le Quattro Stagioni, Kammermusik um halb acht Basel, Bach Istanbul’da atd.), jeho koncerty vysílaly v přímém přenosu Česká televize i Český rozhlas, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů. Soubor spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty, jako jsou například Jan Mráček, Václav Hudeček, Jana Boušková, Dagmar Pecková nebo Giuliano Carmignola.

 

Ondřej Kepka – mluvené slovo

 

VSTUPENKY ZDE:

 

HLAVNÍ PARTNER KONCERTU:

 

 

PARTNEŘI KONCERTU:

 

 

 

Další koncerty

Odběr novinek

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání těchto informací:
Informace o koncertech, vystupujících umělcích a vstupenkách na LVHF 2019.