RENDEZ-VOUS S HARFOU

DIANIN CHRÁM – RENDEZ-VOUS

29. 09. / Ne / 16:00

Kdo Kateřina Englichová – harfa
Petr Pomkla – flétna
Kde DIANIN CHRÁM – RENDEZ-VOUS
Host Doprovodný program: Výstava obrazů „Kávou malovaná fauna “
Kde: Dianin chrám- Rendez-vous, 15.00 hod.
Malíř: Milan Maršálek
vstup na zahájení výstavy je možný pouze se vstupenkou na 2. festivalový koncert

Program koncertu:

Proslulá česká harfenistka Kateřina Englichová a sólo flétnista Brněnské filharmonie Petr Pomkla na dostaveníčku s W. A. Mozartem, C. Debussym a G. Faurém v Dianině chrámu.

 

Johann Georg Leopold Mozart (1719–1787)
Die Jagd (Lov)

Georg Philipp Telemann (1681–1767)
Sonáta pro flétnu č. 2 C dur, TWV 41:C5 (Essercizii musici)
1. Adagio – Allegro – Adagio – Allegro, 2. Larghetto, 3. Vivace

František Antonín Rössler-Rosetti (1750–1792)
Sonáta pro harfu Es dur
1. Allegro assai, 2. Romance. Adagio non tanto, 3. Rondo. Allegretto

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Sonáta pro flétnu a harfu F dur, KV 13
1. Allegro, 2. Andante, 3. Menuetto primo – Menuetto secondo

PŘESTÁVKA

Alphonse Hasselmans (1845–1912)
Follets, caprice étude pro harfu, Op. 48
Feuilles d’automne, Op. 45: Sérénade mélancolique
La source, étude pro harfu, Op. 44

Johannès Donjon (1839–1912)
Etudes de salon pro flétnu, IJD 2
1. Elégie

Claude Debussy (1862–1918)
Suite bergamasque, L 75.
1. Prélude, 2. Menuet, 3. Clair de lune, 4. Passepied

Gabriel Fauré (1845–1924)
Fantaisie, op. 79

 

 

KATEŘINA ENGLICHOVÁ – harfa


Vystudovala Konzervatoř v Praze a prestižní Fulbrightovo stipendium jí umožnilo studovat na Curtisově institutu ve Filadelfii. V létě 2017 dokončila postgraduální studium na Hochschule für Musik „Hanns Eisler“ v Berlíně. Spolupracovala s mnoha významnými umělci a soubory, jak v zahraničí – Mstislav Rostropovič, Carol Wincenc, Gerard Causé, Cindy Phelps, Robert Davidovici, Michael Kofler, tak u nás – Josef Suk, Pavel Šporcl, Ivan Ženatý, Martin Kasík, Vilém Veverka, Škampa kvarteto, Pražákovo kvarteto, Pavel Haas Quartet, Ensemble Inégal, Pražský filharmonický sbor, Kuhnův dětský sbor, nebo Boni Pueri. Englichová je rovněž držitelkou mnoha světových ocenění. Jako sólistka spolupracovala s dirigenty Jakubem Hrůšou, Jiřím Bělohlávkem, Zdeňkem Mácalem, Kasparem Zehndrem, Petrem Vronským, Ondřejem Kukalem, Pietari Inkinenem. Několik let účinkovala s Filadelfským symfonickým orchestrem a měla možnost hrát pod taktovkou Simona Rattla, Claudia Abbada Riccarda Mutiho, Wolfganga Sawallishe, Michaela Tilson-Thomase, nebo Seijiho Ozawy. Vedla mistrovské kurzy v USA (Juilliard School of Music, Curtis Institute of Music), Kanadě, ve Velké Británii (The Royal Academy of Music), v Hongkongu, Lucembursku a harfový seminář v Santuario di Crea v Itálii. Každé léto vede kurzy na festivalu Ameropa a pravidelně zastává místo porotce v mezinárodních soutěžích – Itálie, Kanada, USA, Česká republika. Věnuje se také soudobé hudbě a řada skladatelů jí věnovala své skladby – např. Sylvie Bodorová, Jiří Gemrot, Zdeněk Lukáš, Jan F. Fischer, Eric Sessler, Christopher Coleman, Karel Janovický, Jindřich Feld, nebo Luboš Sluka.

 

PETR POMKLA – flétna

Absolvoval konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, dále pak studoval na l’Ecole Normale de musique de Paris (koncertní licence v roce 1989), v Nice a Zürichu u pedagogů Alaina Mariona, Christiana Lardeho a Alexandra Magnina. Jako sólista vystupoval Petr Pomkla za doprovodu českých symfonických orchestrů v Brně, Hradci Králové, Olomouci, Zlíně a Teplicích, objevil se také na koncertních programech Sukova komorního orchestru, hudebního tělesa Musici de Praga, Jihočeské komorní filharmonie, Moravského komorního orchestru, ansámblu Czech Virtuosi a uskupení Nadace Yehudi Menuhina – Paris. Byl rovněž členem Orchestre de Jeunes de toute l’Europe (Paříž) a Gustav Mahler Jugendorchester (Vídeň). Od roku 1992 je prvním flétnistou Brněnské filharmonie a orchestru Czech Virtuosi. Hraje na recitálech s kytarou, harfou, klavírem a smyčcovým kvartetem.
Vyučoval hru na flétnu na JAMU v Brně, nyní je pedagogicky činný na Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci. Vystupoval na koncertech a hudebních festivalech v mnoha zemích Evropy, Jihovýchodní Asie a Japonsku, jako sólista, či komorní hráč na festivalech v Bayreuthu, Kuhmu, Malaze, Vitorii, Luçonu, Saumuru, ale také v Praze, Brně, na Hukvaldech a v Ostravě.

 

ZAHÁJENÍ VÝSTAVY OBRAZŮ | NEDĚLE | 29. 9. | 15:00

vstup na zahájení výstavy je možný pouze se vstupenkou na 2. festivalový koncert

Milan Maršálek: „Kávou malovaná fauna “

IMG 0505

 

„Štětec namočený do kávy odráží konec mého roku a naznačuje moji další cestu v roce novém. Zachycuje mé osobní postřehy z léta, kdy jsem se ve svém bohatém životě konečně zastavil a začal se dívat kolem sebe. Kdykoli přijde ten pravý čas, udělám si dvě kávy – jednu popíjím a do druhé namočím štětec a začnu malovat. V ten okamžik již nic víc nepotřebuji…“ Milan Maršálek

 

VSTUPENKY:

 

 

PARTNEŘI KONCERTU:

 

 

Plener logo

 

logoilly kopie

 

Ochutnávka vína a kávy je v ceně vstupenky.

 

 

Další koncerty

Odběr novinek

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání těchto informací:
Informace o koncertech, vystupujících umělcích a vstupenkách na LVHF 2019.