SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

ZÁMECKÁ JÍZDÁRNA LEDNICE

28. 09. / So / 19:00

Kdo Cosima Soulez Larivière - housle
Miroslav Sekera - klavír
Kde ZÁMECKÁ JÍZDÁRNA LEDNICE – MULTIFUNKČNÍ CENTRUM

590 Kč / 490 Kč

Koupit vstupenky

Program koncertu:

Francouzsko-holandská houslistka, vítězka maďarské Bartók World Competition, za doprovodu pianisty v romantickém opojení Schubertem, Beethovenem a lichtenštejnským skladatelem Josephem Rheinbergerem.

Joseph Rheinberger (1839–1901)
Klavírní sonáta č. 4 fis moll, Op. 184, “Romantická“
1. Moderato

Franz Schubert (1797–1828)
Rondo Brillant h moll pro housle a klavír, op. 70, D 895

Ernest Chausson (1855–1899)
Poème, Op. 25

PŘESTÁVKA

Ludwig van Beethoven (1770–1827)
Houslová sonáta č. 9, Op. 47, “Kreutzerova”
1. Adagio sostenuto – Presto, 2. Andante con variazioni, 3. Presto

 

COSIMA SOULEZ LARIVIÈRE – housle

Cosima Soulez Larivière, LVHF 2019

Houslistka s francouzsko-holandskými předky se věnuje hudbě již od svých tří let, kdy začala navštěvovat třídu Igora Volochina. V osmi letech získala stipendium umožňující nadějné umělkyni studovat v anglickém Cobhamu na prestižní Yehudi Menuhin School pod vedením Natalyi Boyarskaya. Momentálně zdokonaluje své interpretační umění na německé Musik Hochschule v Hanoveru u profesora Krzysztofa Wegrzyna. Své interpretační vzdělání obohatila také návštěvou mistrovských tříd u Zakhara Brona, Dory Schwarzbergové, Lewise Kaplana, Zvi Zeitlina, Any Chumachenkové a Donalda Weilersteina. V létě roku 2016 byla pozvána na Tanglewood Music Festival, kde se účastnila několika komorních projektů a následně vystoupila pod taktovkou Stéphane Denèvea s Boston Symphony Orchestra a Boston Pops Orchestra. Jako sólistka se představila například ve Švýcarsku, Německu, Velké Británii, Nizozemí, Belgii, Francii, Itálii, Maďarsku, Rakousku, Singapuru a Japonsku. Za své dosavadní umělecké výkony již obdržela řadu ocenění – na Mezinárodní houslové soutěži Josepha Joachim získala roku 2018 třetí místo a cenu za nejlepší interpretaci zadané skladby. O rok dříve se umístila na prvním místě v rámci soutěž Bartok World Competition v maďarské Budapešti. Podobné úspěchy houslistka zaznamenala také na soutěžích v Rakousku nebo Itálii.

 

MIROSLAV SEKERA – klavír

V roce 2002 se stal vítězem mezinárodní soutěže J. Brahmse v rakouském Portschachu. Již předtím získal ocenění v mnoha významných soutěžích u nás i v zahraničí, jako například: 1. cenu v soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních, 1. cenu v soutěži pořádané HAMU (Stipendium firmy YAMAHA), 2. cenu v mezinárodní soutěži v Gaillardu ve Francii. Hře na klavír se věnuje od tří let, kdy jeho nevšední talent objevila vynikající pedagožka profesorka Zdena Janžurová. Současně s klavírem započal stadium hry na housle. Díky umění hry na klavír a současně na housle byl vybrán do role malého Mozarta v oskarovém filmu „Amadeus“ režiséra Miloše Formana. Hře na oba nástroje se věnoval až do svého přijetí na Pražskou konzervatoř, kde se rozhodl pouze pro studium hry na klavír. Byl přijat do třídy profesorky Evy Boguniové. Po celou dobu studií též navštěvoval třídu profesora Martina Ballýho. Dále pokračoval Na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze u docenta Miroslava Langera. Studium dokončil v roce 1999, jako nejúspěšnější student. V roce 2006 mu bylo vydáno sólové CD firmou Multisonic za podpory Nadace Českého hudebního fondu s díly J. Brahmse, D. Scarlattiho, M. Moszkovského. Pro soudobého bostonského hudebního skladatele Josepha Summera nahrál v USA tři CD, které vydaly nahrávací společnosti Albany Records a Navona Records. V roce 2013 nahrál s houslistou Josefem Špačkem CD pro firmu Supraphon. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Již podruhé vystoupil jako sólista se symfonickým orchestrem FOK pod vedením dirigenta Jiřího Kouta. Pravidelně spolupracuje s mezzosopranistkou Dagmar Peckovou.

 

VSTUPENKY:

 

HLAVNÍ PARTNER KONCERTU:

 

PARTNEŘI KONCERTU:

 

 

 

 

Další koncerty

Odběr novinek

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání těchto informací:
Informace o koncertech, vystupujících umělcích a vstupenkách na LVHF 2019.