8. FESTIVALOVÝ KONCERT | HOMMAGE À GEORG FRIEDRICH HÄNDEL – ZÁVĚREČNÝ GALA KONCERT

ZÁMECKÁ JÍZDÁRNA – STÁTNÍ ZÁMEK VALTICE

13. 10. / So / 19:00

Kdo Komorní orchestr Barocco sempre giovane
Kde ZÁMECKÁ JÍZDÁRNA VALTICE
Sólo Simona Šaturová – Soprán
Petr Nekoranec – Tenor

290 / 590 / 990 Kč

Koupit vstupenky

Program koncertu:

Georg Friedrich Händel (1685-1759):

Sinfonia – opera Acis a Galatea, HWV 49

Barocco sempre giovane

 

How beautiful are the feet – oratorium Messiah, HWV 56

Soprán – Simona Šaturová

 

Comfort ye, My People Ev’ry Valley Shall Be – oratorium Messiah, HWV 56

Tenor – Petr Nekoranec

 

Overture – oratorium Semele, HWV 58

Maestoso – Allegro – Adagio – Gavotte

Barocco sempre giovane

 

Dite spera, e son contento – opera Ariodante, HWV 33

Soprán – Simona Šaturová

Tenor – Petr Nekoranec

 

Rejoice greatly, O daughter of Zion – oratorium Messiah, HWV 56

Soprán – Simona Šaturová

 

přestávka

 

Concerto Grosso, Op. 6, No. 11, HWV 329

Barocco sempre giovane

 

Gloria in Excelsis Deo, HWV deest – 1. část

Soprán – Simona Šaturová

 

Pastorello d’un povero armento – opera Rodelinda, HWV 19

Tenor – Petr Nekoranec

 

Lascia Ch’io Pianga – opera Rinaldo, HWV 7

Soprán – Simona Šaturová

 

Dopo notte – opera Ariodante, HWV 33

Tenor – Petr Nekoranec

 

Happy we! (duet) – opera Acis a Galatea, HWV 49

Soprán – Simona Šaturová

Tenor – Petr Nekoranec

(Změna programu vyhrazena)

 

SIMONA ŠATUROVÁ – SOPRÁN

Simona Šaturová (nar. v Bratislavě) absolvovala bratislavskou konzervatoř. Své pěvecké vzdělání dále prohlubovala na mistrovských kurzech Ileany Cotrubaşve Vídni a u Margreet Honigv Amsterdamu. Je stálým hostem Théâtre de la Monnaie v Bruselu, často spolupracuje s Aalto-Musiktheater v Essenu a s Oper Frankfurt. Vystupovala rovněž v Teatro Colón v Buenos Aires, Megaron v Athénách, Théâtre du Châtelet v Paříži a Opéra de Monte-Carlo.
Simona Šaturová je také žádanou koncertní pěvkyní, z významných produkcí jmenujme vystoupení v Carnegie Halls The Philadelphia Orchestra, účinkování na Salzburger Festspiele, spolupráci s Toronto Symphony Orchestra v Kanadě, Orchestre de Paris, koncert pod vedením Ivana Fischera s Mnichovskou filharmonií, novoroční koncert Haydnova Stvoření sLondýnskou filharmoniípod taktovkou Ádáma Fischera. Absolvovala turné s Philippem Herreweghem a Orchestre des Champs-Elysées. Vystoupila v Ósace s Osaka Symphony Orchestrapod vedením Eidžiho Óueho. V roce 2008 mj. absolvovala turné po Německu se světoznámým barytonistou Thomasem Quasthoffem s oratoriem Eliáš Felixe Mendelssohna Bartholdyho pod taktovkou Helmutha Rillinga.
Je také držitelkou Ceny Nadace Charlotty a Waltera Hamelových za vynikající pěvecké výkony (Lübeck 2007) a Ceny Thálie za nejlepší operní výkon v roce 2001.
Její četná diskografie čítá několik odbornou kritikou oceněných titulů (mj. profilové CD Haydn Arias u vydavatelství Orfeo obdrželo ocenění časopisu The Gramophone „Editor’s Choice 2009“, nahrávka Mahlerovy 2. symfonie s The Philadelphia Orchestra vyšla u vydavatelství Ondine a získala ocenění Supersonic Award,stejně jako ocenění německých kritiků Preis der deutschen Schallplatten Kritik).

 

„Simona Šaturová, která pochází stejně jako Lucia Poppová a Edita Gruberová z Bratislavy, není nic menšího než malý mozartovský zázrak. Zpívá Konstanci s tak neotřesitelnými koloraturami, procítěnými piany a stylovou dokonalostí, že se až tají dech.“
(Der neue Merker)

Více zde: www.saturova.com

 

PETR NEKORANEC – TENOR

Petr Nekoranec (* 1992 Nové Dvory u Polné) je jednou z nejvýraznějších postav nastupující pěvecké generace v České republice. Od září 2016 je frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat. V letech 2014–2016 byl členem Bavorské státní operyv Mnichově a jejího operního studia, kde vytvořil řadu rolí včetně titulních rolí v Rossiniho opeře Hrabě Orya v Brittenově opeře Albert Herring. Za roli Alberta Herringa mu byla 28. listopadu 2016 v Mnichově udělena Bavorská umělecká cena. Nekoranec je laureátem řady prestižních evropských soutěží. Nejnovější vítězství si odnesl v lednu 2017 z proslulé Mezinárodní soutěže Francesca Viñase, konané v Gran Teatre del Liceu v Barceloně. Stal se jejím absolutním vítězem a kromě toho mu mimořádné ceny udělili legendární pěvec Plácido Domingo a vedení divadla Teatro Real v Madridu. V srpnu 2015 se probojoval do semifinále významné Mezinárodní pěvecké soutěže královny Sonji v Oslu. V červenci 2014 se stal ve Vídni vítězem 1. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže nesoucí jméno slavné bulharsko-rakouské sopranistky Ljuby Welitsch a v září 2014 obsadil druhé místo v jedné z nejnáročnějších světových pěveckých soutěží Concours International de Chant ve francouzském Toulouse.
V roce 2012 se v roli Vaška podílel na provedení Smetanovy Prodané nevěstyse souborem Dětská opera Praha na Nové scéně pražského Národního divadla pod taktovkou Jana Chalupeckého, v Itálii zpíval tenorové sólo v Mozartově Requiems Coro Filarmonico Veneto a Orchestra Regionale Filarmonia Veneta (dirigent Marco Titotto) a tenorové sólo v Mozartově Korunovační mšipod vedením Františka Šterbáka. V roce 2013 ztvárnil roli Lindora v Rossiniho Italce v Alžíruna scéně Teatro nuovo di Torino v Italii. V květnu 2015 vystoupil v rámci festivalu Pražské jaro na koncertě s názvem Adam Plachetka uvádí mladé pěvce. V lednu 2018 mu bylo v Obecním domě v Praze předáno prestižní ocenění Classic Prague Awards v kategorii Talent roku 2017.

Více zde: www.petrnekoranec.eu

 

BAROCCO SEMPRE GIOVANE

„Baroko stále mladé“ je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Soubor založil prof. Josef Krečmer v roce 2004, jenž je také jeho uměleckým šéfem.
Barocco sempre giovane má za sebou již stovky významných koncertů, soubor je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Brno, Festival Concentus Moraviae, Festival Mitte Europa, The Ohrid Summer Festival, Nitrianska hudobna jar, Le Quattro Stagioni, Kammermusik um halb acht Basel, Bach Istanbul’da atd.), jeho koncerty vysílaly v přímém přenosu Česká televize i Český rozhlas, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů.
Soubor spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty, jako jsou například Jan Mráček, Václav Hudeček, Jana Boušková, Dagmar Pecková nebo Giuliano Carmignola.

 

VSTUPENKY:

 

 

HLAVNÍ PARTNEŘI KONCERTU:

 

 

 

PARTNEŘI KONCERTU:

 

 

 

 

 

Další koncerty

29. 09. / So / 19:00

1. FESTIVALOVÝ KONCERT | SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

Kdo Český filharmonický sbor Brno
Daniel Simandl – Sbormistr
Yoon Kuk Lee (Rakousko-J. Korea) – Dirigent
St. Gellért Academy Orchestra Segedín (Maďarsko)
Jiří Partyka – Koncertní mistr
Kde KOSTEL SV. JAKUBA STARŠÍHO – STÁTNÍ ZÁMEK LEDNICE
Sólo Sólisté Mozarteum Universita Salzburg (Rakousko):

Wendy Krikken – Soprán
Mariya Taniguchi – Soprán
Maria Hegele – Mezzosoprán
Aleksander Rewiński – Tenor
Felix Mischitz – Baryton

30. 09. / Ne / 16:00

2. FESTIVALOVÝ KONCERT | LOVECKÁ HUDBA

Kdo Belfiato Quintet
Kde DIANIN CHRÁM – RENDEZ-VOUS
Host  
Sólo  

3. 10. / St / 19:00

3. FESTIVALOVÝ KONCERT | HUDBA PRO 2 FAGOTY

Kdo Vivaldi Collegium Praha
Kde RYTÍŘSKÝ SÁL – STÁTNÍ ZÁMEK LEDNICE
Sólo Michaela Špačková – Fagot
Denisa Beňovská – Fagot