4. FESTIVALOVÝ KONCERT | VIOLINO VÁCLAVA HUDEČKA

JÍZDÁRNA LEDNICE – MULTIFUNKČNÍ CENTRUM

5. 10. / / 19:00

Kdo Janáčkův komorní orchestr
Jakub Černohorský – Umělecký vedoucí
Kde ZÁMECKÁ JÍZDÁRNA LEDNICE – MULTIFUNKČNÍ CENTRUM
Host Marek Zvolánek - Trubka
Sólo Václav Hudeček – Housle
Kristína Fialová – Viola

290 / 490 / 690 Kč

Koupit vstupenky

Program koncertu:

Marc-Antoine Charpentier (1643-1707) Prelude – Te Deum a 8 voix pro trubku, smyčce a continuo H 146

 

Georg Philipp Telemann (1681-1767) Koncert G dur pro violu, smyčce a continuo, TWV 51:G9

I. Largo, II. Allegro, III. Andante, IV. Presto

 

Jan Jiří Benda (1714-1752) Koncert G dur pro housle smyčce a cembalo, op. 43

 

I. Allegro, II. Grave, III. Allegro

 

přestávka

 

Georg Friedrich Händel (1685-1759) Suita D dur pro trubku, smyčce a continuo, HWV 341

I. Ouvertura, II. Gigue, III. Menuet, IV. Bourée, V. March

 

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 -1791) Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr Es dur, KV 364/320d

I. Allegro maestoso, II. Andante, III. Presto

 

(Změna programu vyhrazena)

 

VÁCLAV HUDEČEK – HOUSLE

Václav Hudeček (* 1952 Rožmitál pod Třemšínem) je český houslový virtuos, který patří ke stálicím českého koncertního umění. Jako patnáctiletý vystoupil na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra, kde ho slyšel legendární David Oistrach. S předpovědí úspěšné kariéry mu Oistrach nabídl pedagogickou pomoc a od roku 1970 až do Oistrachovy smrti v roce 1974 byl Hudeček jeho žákem. Zároveň absolvoval studium na pražské Akademii múzických umění ve třídě profesora Václava Snítila. Od svého londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších pódiích koncertních domů a festivalů s nejlepšími světovými orchestry. K odkazu Davida Oistracha a dalších velikánů ruské houslové školy se stále hlásí. A tak cílevědomě spolupracuje i dnes s nositeli tradic Oistracha, Kogana a Sitkovetského.
Hudeček natočil řadu nahrávek, z nichž Vivaldiho Čtvero ročních období je nejúspěšnějším titulem, který vznikl v České republice po listopadu 1989. Systematicky se stará o pomoc nastupující české interpretační generaci pořádáním letních houslových kurzů v Luhačovicích a také představováním výrazných talentů jako hostů na svých koncertech v rámci tradičních vánočních turné nebo na Svátcích hudby, které pořádá v Praze, v Luhačovicích, Zlíně, Moravských Budějovicích a dalších českých městech.

Více zde: www.vaclav-hudecek.cz

 

KRISTINA FIALOVÁ – VIOLA

Kristina Fialová (* 1987 Brno) stavěla základy k úspěšně se rozvíjející umělecké dráze za studií na brněnské konzervatoři (Miroslav Kovář), na Hochschüle für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech (profesor Vladimír Bukač), Royal Danish Academy of Music v Kodani (profesor Tim Frederiksen, profesor Lars Anders Tomter) a Akademii múzických umění v Praze (profesor Jan Pěruška). Odborná kritika ji oceňuje především za dokonalou techniku, ohnivý temperament a sofistikované hudební cítění. Po získání titulu absolutního vítěze na Mezinárodní soutěži Michala Spisaka v polských Katovicích v roce 2013 se mladé violistce otevřely cesty na přední evropská pódia. Kromě pozvání na prestižní dánský Tivoli Festival debutovala Kristina Fialová ve slavné Tonhalle Zürich a na MHF Pražské jaro 2015 vystoupila se samostatným recitálem. Pravidelně koncertuje s předními českými i zahraničními orchestry (Copenhagen Philharmonic, Aarhus Symfoniorkester, Mannheim Kammerorchester, Pražská komorní filharmonie, Filharmonie Brno, Elbland Philharmonie, Zabrze Philharmonic, Slovenský komorní orchestr Bohdana Warchala a další). Je laureátkou řady mezinárodních soutěží – Johannes Brahms Competition, ACT London, Beethovenova Hradce, Alexander and Buono International String Competition, Val Tidone Competition, Danish Academy of Musicʼs soloist competition a dalších.
Vydala osm CD u českých vydavatelství Supraphon a ArcoDiva a dánského vydavatelství Dacapo. Vedla mistrovské kurzy v Limě, Kodani, Čching-tau či Kantonu. Hraje na italskou violu Carla Antonia Testoreho – Contrada z roku 1745. Patří mezi umělce německé firmy Pirastro a hraje výhradně na struny této značky.

Více zde: http://www.kristinafialova.cz

 

MAREK ZVOLÁNEK– TRUBKA
Marek Zvolánek (* 1974 Praha) začal hrát na trubku v sedmi letech v Hudební škole hlavního města Prahy. Ve studiích pokračoval na Pražské konzervatořive třídě profesora Antonína Vaigla. Již tehdy na sebe začal upozorňovat svými úspěchy, a tak se rozhodl své dosavadní vzdělání rozšiřovat u známých evropských kapacit –Hanse Gansche, profesora salcburského Mozartea, a Konradina Grothaz Berlínské hudební akademie.
Již v osmnácti letech se stal členem České filharmonie, kterou v té době řídil Václav Neumann. Jako sólista opakovaně vystupoval na významných pódiích, uznávaných i v mezinárodním měřítku. Od roku 2006 je členem prestižního souboru Ten of the Best, který je složen z deseti trumpetistů vybraných z celého světa. V roce 2004 vedl mistrovské kurzy v Ósace v Japonsku. Podílel se na řadě CD, např. nahrávce Braniborského koncertu číslo 2 z roku 1997 pro americkou společnost Crystal Records. Jeho sólovou činnost reprezentuje úspěšná deska barokních koncertů z roku 2003, vydaná firmou Cube Bohemia. V roce 1998 začal spolupracovat s Hudebním studiem Smečky, kde dosud natočil přes 200 nahrávek filmové hudby pro produkce uznávaných producentů (Georg Lucas, David Lynch, Roman Polanski, Tom Cruise, Sylvester Stallone, Rachel Portman, Elmer Bernstain ad.).
V současné době působí Marek Zvolánek jako sólový trumpetista v Symfonickém orchestru Českého rozhlasua vSymfonickém orchestru hl. m. Prahy.

 

JANÁČKŮV KOMORNÍ ORCHESTR

Vznikl v roce 1964 z předních hráčů Janáčkovy filharmonie Ostrava. Jeho uměleckého vedení se záhy ujal Zdeněk Dejmek, který svou strhující muzikalitou, stylovým cítěním a systematickou precizní prací přivedl orchestr k vynikající úrovni a vtiskl mu osobitou interpretační tvář. Špičková interpretace dovedla soubor opakovaně na festivalové koncerty doma i v zahraničí, kde účinkoval s významnými českými nebo zahraničními sólisty. Nahrávky tohoto souboru zaznamenaly vedle Českého rozhlasu nahrávací společnosti Supraphon, Panton, Riccordi, RCA – JVC, Crystal, Stylton a Slovart Records. V průběhu roku 2005 předal Zdeněk Dejmek štafetu uměleckého vedoucího houslistovi Jakubovi Černohorskému, který úspěšně vedl Janáčkův komorní orchestr již na jeho turné v Jižní Koreji v roce 2004. V následujících letech se orchestr účastnil řady domácích i zahraničních festivalů (např. festivalu Pražské jaro, Janáčkův máj, Janáčkovy Hukvaldy, Musica Sacra v Nitře, festivalů v Polsku, Holandsku, turné ve Španělsku a Itálii).

 VSTUPENKY:

 

 

HLAVNÍ PARTNER KONCERTU:

 

PARTNEŘI KONCERTU:

 

Další koncerty

29. 09. / So / 19:00

1. FESTIVALOVÝ KONCERT | SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

Kdo Český filharmonický sbor Brno
Daniel Simandl – Sbormistr
Yoon Kuk Lee (Rakousko-J. Korea) – Dirigent
St. Gellért Academy Orchestra Segedín (Maďarsko)
Jiří Partyka – Koncertní mistr
Kde KOSTEL SV. JAKUBA STARŠÍHO – STÁTNÍ ZÁMEK LEDNICE
Sólo Sólisté Mozarteum Universita Salzburg (Rakousko):

Wendy Krikken – Soprán
Mariya Taniguchi – Soprán
Maria Hegele – Mezzosoprán
Aleksander Rewiński – Tenor
Felix Mischitz – Baryton

30. 09. / Ne / 16:00

2. FESTIVALOVÝ KONCERT | LOVECKÁ HUDBA

Kdo Belfiato Quintet
Kde DIANIN CHRÁM – RENDEZ-VOUS
Host  
Sólo  

3. 10. / St / 19:00

3. FESTIVALOVÝ KONCERT | HUDBA PRO 2 FAGOTY

Kdo Vivaldi Collegium Praha
Kde RYTÍŘSKÝ SÁL – STÁTNÍ ZÁMEK LEDNICE
Sólo Michaela Špačková – Fagot
Denisa Beňovská – Fagot